תוצרת איטליה

תוכנית אוכל עם הילה אלפרט

במהלך שמונה ימי צילום, חרשנו את איטליה לאורך 2300 ק״מ, ביקרנו במפעלים, מחלבות, יצרנים ארטיזנלים, חקלאים, בשלנים חובבים ושף אחד מפורסם. אכלנו טוב, לא נשקר אבל המשמעות הגדולה של החוויה הייתה הרבה מעבר להנאה מארוחה איטלקית טובה.

התכנית מאפשרת הצצה אל מאחורי הקלעים של חומרי הגלם האיטלקיים שכולנו מכירים- פסטה, פרמזן, רוטב עגבניות, בלסמי ועוד. כחלק מההפקה, הייתה לנו הזדמנות נדירה להכנס לראשונה למפעל של חברת דה צ׳קו, לראות במו עניינו את כל תהליך הכנת הפסטה, לשבת עם  מר. מוטי לארוחת צהריים אחרי סיור במפעל העגבניות, לצאת ליער לצייד פטריות כמהין וללכת לאיבוד בין חדרי אחסון העצומים של גבינות הפרמזן.

תוצרת איטליה מביאה לצופה לא רק אוכל טוב אלא הרבה מעבר למנה המוגמרת, היא משקפת את החיבור העמוק של איטלקים לאיכות חסרת פשרות בייצור חומרי הגלם שהם (וגם אנחנו) צורכים באופן יומיומי.

התוצאה היא סדרה בת 3 פרקים מרתקים על חומרי הגלם של המטבח האיטלקי.

 

הפרק הראשון עוסק בלב של המטבח האיטלקי

הילה לומדת מאנטונינו את סודות הפיצה המופלאה שלו, מסיירת במפעל של דה צ׳קו ולקינוח טועמת עוגיות ביסקוטי בעלות שם עולמי.

 

 

 

הפרק השני מוקדש למבשמים הגדולים של המטבח האיטלקי

מקבלת שיעור על סבלנות בהכנת חומץ בלסמי, יוצאת לצייד כמהין ביערות של משפחת אורבני  ומגלה את סוד טעמו הייחודי של פרמז׳אנו ראג׳יאנו.

 

 

 

 הפרק השלישי מוקדש לתרבות האוכל המשפחתית באיטליה

 מהילה פוגשת את מר מוטי ומבשלת איתו פסטה ברוטב עגבניות, מכינה פיור דה לאטה עם (מוצרלהמ חלב פרה) ומבשלת בוליטו מיסטו עם משפחת אצולה בפאדובה.